IGCSE

Дві екзаменаційні комісії Великої Британії пропонують кваліфікаційні програми, розроблені спеціально для зарубіжного ринку освітніх послуг. Ці програми створено на основі національної версії екзаменаційної програми на отримання IGCSE (Міжнародного загального сертифікату про середню освіту) та іспитів рівня «А», втілюваних у межах Кембриджстких міжнародних іспитів (CIE) та іспитів за програмою Edexcel. Іспит CIE забезпечується центром Cambridge Assessment – некомерційною філією Кембриджського університету, а Edexcel ще з 2005 року координується Pearson Education Limited, що є підрозділом глобальної освітньої та видавничої компанії Pearson.

Pearson Edexcel iProgress – це навчальна програма повного циклу для учнів віком від 5 до 19 років, яка використовується у міжнародних школах, і, зокрема, у нашій.

Навчальна програма iProgress складається з таких циклів, як iPrimary (для молодшої школи), iLowerSecondary (для середньої школи), International GCSE (IG) (іспит на отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту), GCSE (сертифікація для отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту), International Advanced level (IAL – досягнення високого рівня за міжнародними стандартами) та GCE A level (отримання рівня «А» за Міжнародним загальним сертифікатом про середню освіту). Програма забезпечує послідовний процес навчання, який також передбачає надання методичної підтримки учням та вчителям в усьому світі.

CGA призначила Pearson Edexcel нашим основним партнером з питань укладення навчальної програми. Саме Pearson Edexcel – визнаний світовий лідер у сфері професійного навчання – є головним організатором іспитів GCSE та IAL у Великій Британії. 

Щороку екзаменаційна комісія Pearson надає свої послуги глобальній спільноті, що налічує понад 3,4 мільйона учнів із 6500-сот шкіл у 120-ти країнах світу, і їхня кількість продовжує зростати. 

Освітні програми Pearson, відомі своїми високими стандартами, суворими правилами, інклюзивним підходом та здатністю надавати нові можливості, поєднують в собі переваги традиційно якісної британської освіти з прогресивними міжнародними тенденціями у навчанні.

ЗАГАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНИЙ СЕРТИФІКАТ ПРО ОТРИМАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Обидві екзаменаційні платформи пропонують власні версії Міжнародного загального сертифікату про середню освіту, відомого як IGCSE, який був розроблений CIE ще 1985 року й уперше впроваджений у 1988 році. Edexcel International GCSE є його сучаснішою формою, також спрямовуючись на задоволення освітніх вимог у різних національних середовищах.

Edexcel

Edexcel пропонує навчальні програми нового зразка: від тих, що розраховані на початкову школу, до спецпрограм для нещодавно впроваджених нових міжнародних рівнів. Попри це, найпопулярнішою залишається саме програма GCSE Edexcel, яку сьогодні можна пройти із 40-ка предметів у понад 900-тах школах та 80-ти країнах. Початкова школа through to its newly introduced International Advanced Levels. Again, the most popular qualifications are Edexcel’s International GCSE, which is currently offered in 40 subjects in over 900 schools and 80 countries.

Структура

Як і у випадку з відповідником GCSE, IGCSE є не стільки «освітньою сертифікацією», скільки екзаменаційною програмою з окремих предметів, після завершення якої виставляються оцінки та видаються сертифікати IGCSE – так само, як і після складання іспитів Advanced Placement у Сполучених Штатах.

Кваліфікаційні рівні та оцінювання

Іспити на отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту (IGCSE) відповідають кваліфікаційним рівням 1 і 2 за Національною рамкою кваліфікацій (National Qualifications Framework), вважаючись належною підготовкою до рівня 3 – так званого «середнього прогресивного», – який присуджується як у сфері професійної, так і у сфері академічної освіті.

Програма навчання у межах підготовки до отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту (IGCSE) є лінійною, що відрізняє її від подібних національних програм, які спираються на модульну систему: це означає, що учні складають всі іспити лише по завершенні програми, тому мають комплексно засвоювати матеріал протягом курсу, а не здавати його по юнітах. Оцінювання іспитів на отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту (IGCSE) кембриджського зразка може передбачати виконання письмових та усних завдань, підготовку курсової роботи та практичного завдання, а для сертифікації за програмою Edexcel необхідно лише скласти іспит.

Іспити на отримання Міжнародного загального сертифікату про середню освіту (IGCSE) проводяться двічі на рік – у червні та листопаді (Edexcel – у січні). Результати оголошуються у серпні та січні.

Учнів, що складають іспити за рівнем 1, оцінюють за шкалою D–G, а тих, які здають екзамен за рівнем 2 – за шкалою A*–C. Як і у випадку з національними іспитами на отримання Загального сертифікату про середню освіту (GCSE), для досягнення прогресивного середнього рівня, зазвичай, необхідно скласти не менше 5-ти з основних іспитів на оцінку «С» або вище; звісно, ці вимоги можуть варіюватися залежно від конкретної школи та країни.

Рівень «А» за програмою Edexcel International

Новий кваліфікаційний рівень за програмою Edexcel International, відомий як «високий» (Edexcel International Advanced Levels), було вперше введено у вересні 2013 року у зв’язку зі змінами у модульній системі національних іспитів на здобуття рівня «А» та скасуванням січневої екзаменаційної програми.

Нова програма Edexcel International за рівнем «А» залишається модульною, і іспити можна скласти у січні та червні, проте тільки за міжнародними нормами. Перші іспити у такому форматі було здійснено у січні 2014 року.

Спочатку, за рішенням Управління з питань атестації та іспитів (Ofqual), міжнародні іспити Edexcel за рівнем «А» були ідентичними до британських, тобто учні з інших країн виконували ті ж завдання, що і британці, але сьогодні зміст цього екзамена визначає керівництво Edexcel, а не Управління з питань атестації та іспитів (Ofqual).

З огляду на те, що цей міжнародний кваліфікаційний рівень було запроваджено нещодавно, його поки ще визнає менша кількість університетів, ніж, наприклад, той самий рівень за результатами кембриджських міжнародних іспитів; однак, як повідомляється, вищих освітніх закладів, які вже визнають результати іспиту за програмою Edexcel, стає дедалі більше. Повний список ВНЗ, які визнають отримання названого кваліфікаційного рівня за Edexcel, можна переглянути тут: .... Британський національний інформаційний центр академічного визнання (U.K.NARIC) зауважив, що міжнародні іспити Edexcel за рівнем «А» можна прирівняти до відповідних екзаменів на отримання Загального сертифікату про освіту (GCE).

Edexcel і досі проводить міжнародні іспити за рівнем «А» відповідно до норм Управління з питань атестації та іспитів (Ofqual), проте їхні правила коригуватимуться разом зі змінами, які вже відбуваються у цій сфері на національному рівні, як-от, приміром, скасування січневих іспитів та екзамена за рівнем «АS», що здійснювався наприкінці першого року навчання.

Завдяки новій міжнародній версії іспитів Edexcel за рівнем «А», які сьогодні можна складати з восьми дисциплін, іспит на здобуття рівня «AS» можна використовувати як своєрідний трамплін для складання міжнародного іспиту на присвоєння рівня «А», або ж для отримання кваліфікації в одній конкретній галузі. Разом з тим, починаючи з 2015 року, усі національні іспити рівня «А», які можна скласти у міжнародному форматі, проводяться лише після завершення дворічного курсу навчання, а іспити за рівнем «AS» передбачають отримання кваліфікації лише в одному конкретному напрямі.

Рівень «А» за Edexcel присуджується лише за результатами відповідного іспиту, і скласти його можна з таких предметів, як математика, економіка, бізнес, бухгалтерський облік, біологія, хімія та фізика.

Edexcel повідомляє, що у змісті та правилах оцінювання іспитів за рівнем «А» з наукових дисциплін, бухгалтерської справи та правознавства не відбулося жодних змін; певних модифікацій зазнали лише іспити з математики, економіки та бізнесу.

Pearson є найбільшою академічною та професійною організацією у Великій Британії. Діяльність названої організації регулюється Управлінням з питань атестації та іспитів (Ofqual). Pearson пропонує широкий спектр кваліфікаційних рівнів, визнаних в усьому світі та відзначених конкретними стандартами. Кваліфікації Pearson Edexcel визнаються та поважаються найвідомішими університетами світу, серед яких можна виокремити виші Великої Британії, США, Австралії, Канади та Сінгапура. Абітурієнтів за результатами іспитів Edexcel приймають такі титани світової освіти, як, зокрема, Кембриджський та Оксфордський університети, а також ВНЗ-члени Ліги плюща (Гарвардський університет, Принстонський університет та Єльський університет).