Вивчення англійської мови

Оскільки у нашій школі навчаються діти з понад 40-ка країн світу, склад класів – багатонаціональний. Ми поважаємо і дуже позитивно ставимося до цього розмаїття, але водночас усвідомлюємо, що деякі учні потребують додаткової підтримки у засвоєнні англійської мови, коли тільки долучаються до нашого колективу.

Чимало з наших нових учнів уже володіють англійською на рівні, достатньому для успішного осягнення навчальної програми, але деякі – ні, тому для них передбачено спеціальну програму підтримки як у межах класної роботи, так і у форматі додаткових занять. Наші співробітники мають значний досвід у спілкуванні і взаємодіяї з дітьми та батьками з різних куточків світу, для яких англійська мова є рідною. Ми знаємо, як працювати і з тими учнями, які зовсім не розуміють і не розмовляють англійською, і з тими, що лише потребують практики для покращення знань з орфографії та граматики. Ми маємо великий багаж знань у сфері навчання дітей з різним рівнем підготовки, учнів, які навчалися за відмінними системами, тому розуміємо, наскільки значним є вплив цих чинників на їхнє навчання у новому колективі.

Індивідуальний підхід

Ми усвідомлюємо, наскільки непростим для дитини та її батьків може стати переїзд до іншої країни, який передбачає, зокрема, засвоєння нової мови. Це є справжнім викликом, який здатен спровокувати низку проблем, із розв’язанням яких ми готові Вам допомогти: ми знаємо, як зробити так, аби Ваша дитина безперешкодно і якнайшвидше звикла до нової школи. Процес адаптації розпочинається ще з перших хвилин перебування новачків у школі – ще з моменту розмови з адміністрацією. Ми ставимося до всіх дітей як до зрілих особистостей, тому докладаємо максимум зусиль задля того, аби зрозуміти спеціфіку кожної конкретної ситуації й задовольнити усі потреби учня.

 

Що таке програма EAL і для чого вона використовується?

 

Вивчення англійської мови як іноземної дуже відрізняється від навчання цією мовою як рідною. Вашій дитині необхідно оволодіти англійською для спілкування (тобто для задоволення потреби у соціалізації) та опанування різних дисциплін (для досягнення професійних цілей).

Діти, які тільки починають вивчати англійську, засвоюватимуть, насамперед, нову лексику, необхідну для нормального шкільного життя та вміння описати свої базові потреби. Це допомагатиме їм поступово прогресувати, покращувати свій рівень знань та набувати упевненості у власних силах. Коли нові учні розпочнуть безпосереднє навчання у Міжнародній школі «Меридіан», їм надаватиметься посилена підтримка у межах програми EAL для початківців: для цього у нашій школі застосовується низка ресурсів для підвищення рівня новачків, і неостанню роль у цьому процесі відіграє використання спеціалізованих комп’ютерних програм. Новим учням, зокрема, необхідно адаптуватися до класної роботи разом з колегами. Безперечно, це завдання не з простих, коли дитина лише починає розуміти й потроху спілкуватися англійською. Тому наші вчителі розділяють заняття за рівнями, що дозволяє усім дітям долучатися до них рівною мірою.

Так, педагоги можуть запропонувати учням різні тексти для читання, доручити їм виконання однакових завдань, проте у різний спосіб, або звернутися до носія англійської мови по рекомендації щодо інших можливих видів робіт для дітей. Методів побудови навчального процесу дуже і дуже багато!

Вчителі, що навчають за програмою EAL, підтримують зв’язок з класними керівниками: так, вчителі-послідовники системи EAL зосереджуються на викладанні англійської мови, а класні керівники – на навчанні основних дисциплін. Разом вони допомагають учням повністю засвоювати програму EAL.

 

Надання допомоги Вашій дитині

Як ми допомагаємо Вашій дитині?

Ми застосовуємо інтегрований підхід, що передбачає, передусім, оволодіння навичками слухання, говоріння, читання та письма, які спираються на знання граматики, набутий словниковий запас та засвоєну інформацію з правил вимови.

Ми по-різному підтримуватимемо Вашу дитину: допомагатимемо їй у класі під час занять, проводитимемо для неї додаткові заняття з англійської мови у невеликих групах, навчатимемо її особливих фраз, які знадобляться для засвоєння інших шкільних предметів, даватимемо їй домашні завдання, а також надаватимемо їй спеціальні матеріали для домашнього читання та опрацювання.

Як Ви можете допомогти своїй дитині?

Одним з найефективніших методів допомоги Вашій дитині є читання з нею англійською мовою. Ми надамо Вам спеціальні книжки, що відповідатимуть рівню Вашої дитини, однак нагадуватимемо Вам і про важливість спілкування з нею рідною мовою, адже потрібно, аби вона розмовляла і нею, а не лише англійською, яку прагне засвоїти.

Як моя дитина спілкуватиметься на першому етапі навчання?

Не хвилюйтеся, адже більшості дітей з легкістю вдається виражати свої основні потреби за допомогою міміки та жестів!

Ми використовуємо чимало допоміжних візуальних матеріалів, аби порозумітися, і, звичайно ж, сучасні технології на кшалт Google-перекладача. За можливості ми намагаємося знайти когось із дорослих, хто розмовляє мовою дитини, аби вона мала змогу точно висловити бажане і почути важливу інформацію рідною мовою. Якщо Ваша дитина вміє читати та писати іншою мовою, то на етапі адаптації їй рекомендується використовувати її під час класної роботи. Спілкування мовою, якою вона вже володіє, допомагає їй швидше освоїтися у новому колективі і наздогнати його, паралельно покращуючи свої знання з англійської. Ми також залучаємо інших дітей до перекладу й допомоги новачкові з адаптацією.

Коли моя дитина зможе вільно говорити іноземною мовою?

Це дуже складне питання! Насамперед, що означає «вільно»? Більшість дітей, які приступають до навчання у початковій школі, набувають навички комунікації з учителями й однокласниками протягом року, проте вони, зазвичай, припускаються багатьох помилок. А ми, у свою чергу, заохочуємо дітей до спілкування навіть попри помилки. Прогрес Вашої дитини у цій сфері залежатиме від багатьох факторів, починаючи з її характеру, віку, досвіду навчання у попередньому освітньому закладі та здатності швидко або не дуже призвичаюватися до нового шкільного середовища.